Został ogłoszony przetarg na stworzenie projektu dla kolejnych tras rowerowych w Katowicach.

Katowice przygotowują się do opracowania koncepcji dla trzech nowych połączeń rowerowych. Te trasy będą znajdować się w dzielnicach Piotrowice-Ochojec, Ligota-Panewniki, Załęska Hałda oraz Dąb. Obecnie trwa również projektowanie nowych dróg rowerowych, prowadzone są prace budowlane przy ulicy Francuskiej i Hallera, a także przeprowadzane są postępowania przetargowe dotyczące kolejnych odcinków infrastruktury dla rowerzystów. Przedłużenie istniejącej sieci dróg rowerowych również jest planowane.

Pierwsza z nowych tras ma połączyć dzielnicę Piotrowice-Ochojec z Ligotą-Panewnikami. Trasa będzie prowadzić od skrzyżowania ulic Jankego i Armii Krajowej do skrzyżowania ulic Piotrowickiej, Poleskiej i Słupskiej. Tam nowa trasa połączy się z istniejącą infrastrukturą, która łączy Centrum Przesiadkowe „Ligota” z ulicą Medyków, oraz z trasą rowerową przez Panewniki w kierunku ronda Huchrackiego i dalej do Rudy Śląskiej. Wybrany wykonawca będzie odpowiedzialny za stworzenie dwóch wariantów dokumentacji koncepcyjnej, aby określić trasę infrastruktury rowerowej. Termin na wykonanie tego zadania wynosi 6 miesięcy od daty podpisania umowy.

Kolejna droga rowerowa będzie biegła od skrzyżowania ulic Kijowskiej i Wybickiego do ulicy Załęskiej. Tam połączy się z trasą rowerową numer 2 oraz 122. Docelowo będzie połączona z infrastrukturą, która powstanie w ramach planowanego przedłużenia ulicy Bocheńskiego w kierunku Ligoty-Panewnik. Następnie prowadzić będzie do przystanku kolejowego w okolicy ulicy Szadoka. Ten przystanek jest częścią planowanej rozbudowy linii kolejowej E-65. Termin realizacji tego zadania wynosi 6 miesięcy od daty podpisania umowy.