Nowy rozkład jazdy pociągów Polregio z Sosnowcza Południowego do Katowic i z powrotem w okresie 15 stycznia – 2 lutego 2023 r.

Czołowy operator kolejowy w Małopolsce, Polregio, ustalił nowe zasady dotyczące kursowania czterech par pociągów na trasie Sosnowiec Południowy – Katowice – Sosnowiec Południowy. Zmiany wejdą w życie od 15 stycznia i obowiązywać będą aż do 2 lutego 2023 roku.

Decyzję o modyfikacjach przyjęto w odpowiedzi na dodatkowe przetasowania w rozkładzie jazdy, które wynikły z powodu rozbudowy zakresu remontów torowych realizowanych przez PKP Polskie Linie Kolejowe. Sytuację komplikuje ograniczona przepustowość na linii kolejowej nr 1, co skutkuje koniecznością kierowania wymienionych pociągów do stacji Sosnowiec Główny.

Pasażerowie zmierzający do Katowic będą mieli możliwość przejścia na pociągi świadczone przez Koleje Śląskie. Ta sama procedura będzie dotyczyć także osób podróżujących w kierunku przeciwnym.

Podróże realizowane pociągami Kolei Śląskich będą możliwe na podstawie biletów zakupionych na pociąg REGIO. To skutecznie zniweluje problem odwołanych kursów, bowiem przesiadka do i z pociągów Koleje Śląskie będzie możliwa na stacji Sosnowiec Główny.