Wyniki 11 edycji konkursu „Najlepszy Dyplom – Architektura”

Miesięcznik Architektura&Biznes już po raz jedenasty zorganizował konkurs na najlepszą pracę dyplomową z dziedziny architektury. W konkursie mogły wziąć udział wszystkie osoby, które pisały pracę inżynierską lub magisterską z tej właśnie tematyki. Do konkursu przystąpiły prace dyplomowe z lat 2020-2022, z których 33 zakwalifikowało się do finału. Pierwsze miejsce w konkursie zajęła Julia Wilkosz z Katowic, absolwentka Wydziału Architektury Politechniki Śląskiej.

Laureatką konkursu jury „Najlepszy Dyplom – Architektura” została Julia Wilkosz z Katowic. Autorka pracy magisterskiej „Historia zapisana. Zrównoważona koncepcja funkcjonalno-przestrzenna nowej typologii centrów danych jako holistyczna struktura miastotwórcza ery cyfryzacji”. Praca ta została napisana pod kierunkiem dra Jana Kubeca.

„Myśl związana ze zgłoszeniem pracy wiąże się przede wszystkim z zaszczepionej motywacji brania udziału w konkursach, która jest bardzo popularna na Politechnice Śląskiej wśród studentów. W związku z pozytywnym odbiorem pracy na uczelni, zaaplikowałam do kilku konkursów dotyczących prac magisterskich” – mówi w rozmowie z nami Julia Wilkosz.

Nagrodą za pierwsze miejsce jest miesięczne szkolenie w studiu WXCA w Warszawie oraz 4000 zł. Wiadomość o wygranej w konkursie „Najlepszy Dyplom – Architektura” nadeszła od Julii Wilkosz za granicą. Gdzie obecnie rozwija swoje umiejętności i pasję do architektury we włoskim oddziale David Chipperfield Architects.