PLL LOT przedłuża sezon zimowy na trasie Warszawa Radom – Paryż i Rzym oraz dodaje więcej lotów z Katowic

Polskie Linie Lotnicze LOT poinformowały, że w sezonie zimowym będą kontynuowane połączenia z lotniska Warszawa Radom do Paryża i Rzymu. Decyzja ta została podjęta ze względu na dotychczasową zadowalającą liczbę pasażerów korzystających z tych tras. Przewoźnik zapowiedział również zwiększenie liczby lotów z katowickiego portu lotniczego.

Robert Ludera, Dyrektor Biura Siatki w PLL LOT, wyraził radość z możliwości proponowania pasażerom dobrze dopasowanego do ich potrzeb rozkładu lotów. Uzasadniając decyzję o przedłużeniu połączeń oraz o zwiększeniu liczby operacji do kolejnego krajowego portu lotniczego, wspomniał o bardzo dobrym wypełnieniu samolotów i analizie popytu na tych trasach. Polski przewoźnik ogłosił również plany uruchomienia rejsów do Taszkentu w Uzbekistanie od lutego 2024 roku.

W oficjalnym komunikacie narodowy przewoźnik potwierdził kontynuację działalności operacyjnej na lotnisku Warszawa Radom w sezonie zimowym. Zauważając satysfakcjonujące wyniki przewozowe na połączeniach z Radomia, LOT podjął decyzję o kontynuowaniu trzech rejsów tygodniowo do Paryża i Rzymu.

W okresie od 1 maja do 15 czerwca, PLL LOT podkreśla, że rejsy do Paryża były wypełnione w 86,7%, natomiast rejsy powrotne z Paryża w 87,3%. W przypadku połączeń z Rzymem odnotowano load factor na poziomie 84%, a na trasie powrotnej – 86%. Ta wysoka frekwencja pasażerów dowodzi sukcesu tych tras i uzasadnia przedłużenie sezonu zimowego dla połączeń Warszawa Radom – Paryż i Rzym.