Powstaje biurowiec Silesia for Business

Tuż obok Silesia City Center w Katowicach powstaje nowy budynek biurowy Silesia for Business. Stoi on dokładnie przed wieżowacami,,tiramisu”. Budowa nowego biurowca klasy A rozpoczęła się w listopadzie 2019 roku. Węgierskie przedsiębiorstwo TriGrant wbudowało wtedy kamień węgielny na znak rozpoczęcia prac.

To nie pierwsza inwestycja TriGrant w Katowicach

Węgierskie przedsiębiorstwo swój pierwszy projekt rozpoczęło w Katowicach w 2005 roku. Na ogromnym terenie poprzemysłowym po Kopalni Węgla Kamiennego, wybudowało Silesia City Center. Następne w kolejności było osiedle Dębowe Tarasy, znajdujące się tuż obok pierwszego projektu. Teraz firma buduje już ostatnią część całego przedsięwzięcia, czyli budynek biurowy Silesia for Business. Na początku szacowano, że prace zakończą się pod koniec przyszłego roku, jednak ze względu na pandemię ostateczna data nie jest znana.

Jak będzie wyglądać Silesia for Business?

Powierzchnia biurowca będzie wynosiła niemal 26 tys. metrów kwadratowych samej przestrzeni biurowej. Do tego, ma znajdować się w nim blisko 400 miejsc parkingowych. Firma już teraz planuje budowę kolejnej części kompleksu biurowego w przyszłości.