W Katowicach powstanie nowy stadion

Na dawnym terenie stadionu Kolejarza rozpoczęła się budowa nowego boiska do piłki nożnej. Ma ono być wyposażone również w bieżnię lekkoatletyczną, trybuny oraz boiska do plażowej siatkówki i baseballa. Nowy stadion już za dwa lata ma powstać przy ul. Asnyka w Katowicach. Dziś odbyło się symboliczne wbicie łopaty. Budowa ma trwać przez 22 miesiące, a jej koszt szacuje się na 36 mln złotych.

Miejsce z tradycją

Lokalizacja stadionu nie jest przypadkowa. Jeszcze przed wojną funkcjonowało w nim Towarzystwo Sportowe Sokół. Później zbudowano w nim ogromny stadion Kolejarza. Niestety, niedługo później, z powodu braku środków na jego utrzymanie, uległ on znacznej dewastacji. Miasto odkupiło teren od PKP w 2012 roku za niemal 2 mln złotych. Po konsultacjach społecznych, pewne było, że w tym miejscu powstanie nowy kompleks sportowy.

Kto będzie korzystał ze stadionu?

Nowy obiekt prawdopodobnie otrzyma Rozwój Katowice, ponieważ stracił on siedzibę w Brynowie i obecnie nie ma boiska do treningów. Mimo tego, z kompleksu sportowego będą mogli korzystać też mieszkańcy miasta, a szczególnie osoby mieszkające w jego południowej części.

Jak będzie wyglądał nowy kompleks sportowy?

Stadion przy ul. Asnyka będzie posiadał naturalną nawierzchnię, którą otoczy bieżnia lekkoatletyczna. W jego wschodniej części powstanie budynek, w którym na dwóch piętrach będą znajdowały się szatnie i pomieszczenia techniczne. Tuż nad nim powstaną duże trybuny. Obok powstaną boiska do siatkówki plażowej i wielofunkcyjne. Na prośbę drużyny Rawa Katowice powstanie również boisko do baseballa. Kompleks ma być oddany do użytku w 2022 roku, a będzie nim zarządzał MOSiR Katowice.