Przygotowania do świąt Bożego Narodzenia w pełni: Katowice ozdabiane kolorowymi dekoracjami

Boże Narodzenie jest tuż za rogiem, zaledwie miesiąc dzieli nas od tego magicznego czasu. Katowice, jak wiele innych miast, przyozdabiają się już różnorodnymi, barwnymi dekoracjami świątecznymi. Celem tych ozdób jest wprowadzenie nas w ten wyjątkowy, pełen magii okres.

W Katowicach termometry pokazują niskie temperatury. Na ulicach miasta pojawia się coraz więcej śniegu, co dodaje uroku zimowej scenerii. Wiele osób intensywnie planuje już prezenty pod choinkę na zbliżające się święta. W centrum miasta, na rynku katowickim, organizowany jest Jarmark Bożonarodzeniowy. Główną atrakcją jest przepiękna, mieniąca się światłami choinka. Niemniej jednak nie jest to jedyna dekoracja świąteczna, którą można spotkać podczas przechadzki po Katowicach.

Aktualnie, najwięcej ozdób pojawiło się w Śródmieściu Katowic. Wkrótce jednak świąteczne dekoracje zagoszczą również w pozostałych dzielnicach miasta. Szczególnie uroczo prezentują się dekoracje umieszczone w pobliżu sztucznej Rawy na katowickim rynku, a także na ulicach Mariackiej i Dworcowej.