Renowacja przestrzeni publicznych na terenie Parku Leśnego w Katowicach

W trakcie są prace renowacyjne na terenie Parku Leśnego w Katowicach, konkretnie w pobliżu stawu kajakowego. Proces rewitalizacji tej przestrzeni rozpoczął się w marcu i zakłada m.in. gruntowną przebudowę kręgu tanecznego. Zgodnie z planem, zakończenie prac i udostępnienie odnowionej przestrzeni mieszkańcom przewiduje się na pierwszą połowę nadchodzącego roku.

Prace renowacyjne dotyczą popularnej lokalizacji w Katowicach, jaką jest Dolina Trzech Stawów. Obecnie trwają intensywne prace przy stawie Kajakowym. Całość projektu obejmuje instalację betonowych elementów widowni oraz budowę fundamentów pod gabiony, które są koszami napełnianymi kruszywem. Nie ominęła ich również budowa palisady sceny.

W ramach kolejnych etapów planowanej przebudowy kręgu tanecznego, powstanie też scena oraz schody do niej prowadzące. Ponadto, ścieżka dojazdowa do sceny zostanie gruntownie zmodernizowana. Ta całościowa inwestycja ma na celu zwiększenie funkcjonalności tego miejsca, tak by mogło ono służyć mieszkańcom i gościom miasta na wielu płaszczyznach.