Rozpoczęcie walki o miano Rowerowej Stolicy Polski 2023 – Katowice na starcie!

Bitwa o zdobycie tytułu Rowerowej Stolicy Polski 2023 właśnie się rozpoczęła! Katowice stanęły do walki z innymi miastami naszego kraju, a polem tej sportowej rywalizacji są kilometry pokonane na dwóch kółkach. W przedsionku głównego konkursu – oficjalnym treningu – katowicka ekipa ukończyła rywalizację na ósmej pozycji. Teraz rozpoczyna się główny etap rywalizacji, który potrwa aż do końca czerwca.

Około dwa miesiące temu zakończył się oficjalny okres przygotowań do walki o miano Rowerowej Stolicy Polski 2023. W trakcie tego etapu udział brało ponad 18,5 tys. rowerzystów z całej Polski, którzy łącznie odbyli 220 tysięcy przejazdów, pokrywając dystans blisko 4,2 milionów kilometrów. Katowice, które po raz pierwszy wzięły udział w tym wydarzeniu, znalazły się na zaszczytnym ósmym miejscu! To osiągnięcie jest wynikiem zaangażowania ponad 370 mieszkańców, którzy zainstalowali bezpłatną aplikację Aktywne Miasta i dołączyli do katowickiego zespołu.

– Debiut Katowic w rywalizacji o tytuł Rowerowej Stolicy Polski to doskonała okazja do promocji naszego miasta – mówi Marcin Krupa, prezydent Katowic. – W walce o ten prestiżowy tytuł stają ramię w ramię zarówno pracownicy miejskich instytucji, jak Urząd Miasta czy Komunalny Zakład Gospodarki Mieszkaniowej, ale także firmy działające na terenie Katowic. Do naszej drużyny należą uczniowie, studenci oraz liczne grupy rowerowe z różnych dzielnic miasta, takich jak Murcki, Załęże, Ligota i Koszutka. W sumie ponad 370 osób pokonało na rowerach więcej niż 117 tysięcy kilometrów. Mam wielką nadzieję, że nasza drużyna będzie rosła w siłę i razem zawalczymy o tytuł Rowerowej Stolicy Polski. Pamiętajmy jednak, że najważniejsze jest dobra zabawa, integracja społeczna oraz promowanie jazdy na rowerze jako jednego z najbardziej ekologicznych środków transportu miejskiego – kontynuuje prezydent Krupa.