Śmierć ks. Grzegorza Glenca – duchownego z parafii św. Barbary

Ze smutkiem otrzymaliśmy wieść, że 8 czerwca zmarł ks. Grzegorz Glenc. Był to rok, w którym obchodził 35-lecie swojego kapłaństwa. Zmarł w wieku 59 lat. Wspomniany ksiądz pełnił posługę w charakterze proboszcza parafii pod wezwaniem św. Barbary, położonej w katowickim Giszowcu. Taką informację przekazała archidiecezja katowicka do wiadomości publicznej.

Ksiądz Grzegorz Glenc funkcję proboszcza w parafii św. Barbary w Katowicach-Giszowcu sprawował od 2012 roku. W latach poprzednich, przez pięć lat był proboszczem parafii Przemienienia Pańskiego w Śródmieściu Katowic. Wspomniany ksiądz służył również wiernym w parafiach św. Andrzeja Boboli w Leszczynach i św. Józefa Robotnika w Katowicach-Józefowcu.

Ceremonia pogrzebowa, upamiętniająca ks. Grzegorza Glenca, odbędzie się najbliższy piątek, 14 czerwca. Miejsce uroczystości to parafia św. Barbary w Katowicach – Giszowcu. O godzinie 10:00 rozpocznie się modlitwa różańcowa, a o godzinie 11:00 nastąpi msza święta pogrzebowa.

Ksiądz Grzegorz Glenc spocznie na cmentarzu parafii św. Jerzego w Rydułtowach. To miejsce jest szczególne dla zmarłego, jako że to właśnie tam znajduje się jego rodzinna parafia.