Triumf demokracji świętowany na ulicach Katowic

W sobotę, radosne tłumy zebrały się na ulicy Dworcowej w Katowicach, aby uczcić zwycięstwo demokratycznej opozycji w niedawnych wyborach. Wydarzenie to, zatytułowane „Marsz Radości”, zostało zorganizowane przez śląski Komitet Obrony Demokracji (KOD).

Jako organizatorzy wydarzenia, przedstawiciele śląskiego KOD wyrazili swoje zadowolenie z odchodzenia partii Prawo i Sprawiedliwość (PiS) od władzy. Barbara Zygmańska, członkini śląskiego KOD, podkreśliła, że 15 października przyniósł powrót nadziei na prawidłowo zarządzany kraj, który traktuje wszystkich obywateli równo, niezależnie od ich pochodzenia czy statusu społecznego. Opisała Polskę jako kraj otwarty na świat, tolerancyjny i gościnny.

Zanim zegar przekroczył godzinę 14:00, na ulice Dworcowej w Katowicach wyszło już kilkadziesiąt osób. Swój entuzjazm manifestowali poprzez machanie flagami, noszenie tęczowych akcesoriów, dmuchanie balonów oraz gra na wuwuzelach. Wiele osób niósł transparenty z takimi hasłami jak „Szczęśliwej Polski już czas” i „Europo, wracamy!”. Muzyka grana z głośników dodawała energii do taniec, którym uczestnicy wyrażali swoją radość. Halina Kantor, jedna z uczestniczek marszu, podkreśliła jednak, że pomimo obecnej radości, nadchodzi też czas na sprawdzenie obietnic nowego rządu.