Triumf GKS Katowice zakończony wyjazdem z eliminacji Ligi Mistrzyń

Piłkarski zespół kobiet GKS Katowice odnotował zwycięstwo nad bułgarskim klubem Lokomotiw Stara Zagora podczas ostatniego spotkania w ramach eliminacji do Ligi Mistrzyń. Starcie, które rozstrzygnięte zostało poprzez rzuty karne, zakończyło ich udział w tych rozgrywkach. W czasie regulaminowym obie drużyny prezentowały się równo i mecz zakończył się remisem bez strzelonych goli.

Decydujące o zwycięstwie momenty miały miejsce podczas rywalizacji w seriach rzutów karnych. To właśnie w tym elemencie gry piłkarki z Katowic okazały się lepsze od swoich bułgarskich rywalek. Wyjątkowy moment dla polskiego zespołu nastąpił, gdy 16-letnia Anna Krakowiak strzeliła decydującego gola, który zapewnił im zwycięstwo.

Mimo to, zebrany dorobek punktowy okazał się niewystarczający dla GKS-u Katowice do awansu do kolejnego etapu rozgrywek. W końcowym zestawieniu miniturnieju kwalifikacyjnego, który miał miejsce na ich domowym terenie w Katowicach, zajął on trzecie miejsce. Bezpośrednia przyczyną utraty szans na awans była wcześniejsza, niekorzystna dla nich, porażka z Anderlechtem Bruksela.