W Katowicach jeżdżą na rowerach

W kwietniu rozpoczął się sezon rowerowy w Katowicach, który przyciągnął wielu mieszkańców do korzystania z systemu wypożyczalni rowerów „City by bike”. W tym miesiącu rowery wypożyczono prawie 20 tys. razy, co stanowi dwukrotny wzrost w porównaniu do roku ubiegłego. Najczęściej użytkownicy wypożyczają rowery na czas do 15 minut, a rowery cargo, do przewozu ładunków, były wypożyczane 320 razy. Najpopularniejszą trasą była między stacjami „Ligota Wczasowa” a „Śląska Medyków”. Dużą popularnością cieszyły się również trasy od Campingu 215 do Doliny 3-ch Stawów oraz z Galerii Libero do stacji „Ligota Centrum Przesiadkowe”.

Najczęściej rowery wypożyczano na stacji „Katowice-Rynek”. Maj również zapowiada się dobrze, mimo niesprzyjającej pogody, odnotowano blisko 3,5 tys. wypożyczeń w pierwszych trzech dniach miesiąca. Warto zaznaczyć, że w pierwszym miesiącu działania systemu „City by bike” w Katowicach zarejestrowało się ponad 1,9 tys. użytkowników, co wskazuje na duże zainteresowanie rowerami wypożyczalni wśród mieszkańców miasta.

Mimo że pogoda w maju nie sprzyjała rowerowym wycieczkom, to liczba wypożyczeń wciąż była imponująca. Oczywiście, warto zauważyć, że wzrost popularności rowerów może być spowodowany zarówno zwiększonym zainteresowaniem, jak i rozwojem infrastruktury rowerowej w mieście oraz rosnącą świadomością ekologiczną mieszkańców.