Wprowadzenie bezpłatnych połączeń autobusowych przez ZTM na Jarmarku u Babci Anny: niepowodzenia i przeciwności

Specjalne połączenia autobusowe zostały wprowadzone bezpłatnie przez Zarząd Transportu Miejskiego (ZTM) w Katowicach, z okazji odbywającego się tam Jarmarku u Babci Anny. Planowano, że te dodatkowe linie przewozowe umożliwią odwiedzającym łatwy dojazd do popularnego miejsca wydarzenia, które mieści się w Nikiszowcu. Niestety, pomimo tych planów, niektórzy podróżni nie dotarli na miejsce ze względu na błąd popełniony przez jednego z kierowców.

Tego dnia, którym był jeden z autobusów specjalnych linii ZTM, doszło do pomyłki – kierowca niewłaściwie zinterpretował swoją trasę i błędnie obsłużył przystanki. Ten niefortunny incydent spowodował, że część pasażerów nie zdołała dotrzeć na oczekiwane wydarzenie, czyli Jarmark u Babci Anny.

30 lipca 2023 roku, w niedzielę, Nikiszowiec stał się miejscem spotkania dla mistrzów rękodzieła i turystów z niemalże całej Polski. Każde wydarzenie organizowane w tej części Katowic, zwanej potocznie Nikiszem, przyciąga tłumy odwiedzających, bez względu na warunki pogodowe. Z uwagi na to, że dojazd samochodem mógł być utrudniony, niektóre osoby wybrały podróżowanie komunikacją miejską.

Aby ułatwić dostęp do Jarmarku, ZTM podjął decyzję o uruchomieniu dwóch specjalnych, bezpłatnych linii autobusowych mających za zadanie przewozić chętnych na Nikiszowiec. Pomimo tego dobrze zaplanowanego rozwiązania logistycznego, nieszczęśliwy błąd jednego kierowcy pokrzyżował plany niektórym pasażerom.