„Wspieramy Mamy: Praca-Biznes-Rodzina” – rusza druga edycja

23 maja w Willi Goldsteinów przy Placu Wolności 12a w Katowicach, w godzinach 9:30-14:00 ruszy druga edycja wydarzenia „Wspieramy Mamy: Praca-Biznes-Rodzina”. Na wydarzenie to zapraszają Miejski Inkubator Przedsiębiorczości Rawa.Ink oraz Zakład Ubezpieczeń Społecznych Oddział w Chorzowie. Wydarzenie jest skierowane do Mam lub kobiet planujących macierzyństwo, które jednocześnie pracują lub prowadzą własną działalność gospodarczą.

Celem spotkania jest edukacja i integracja kobiet. Wydarzenie ma na celu zapewnienie wsparcia merytorycznego, nawiązanie nowych kontaktów, inspirację oraz możliwość czerpania z doświadczeń praktyków.

Podczas wydarzenia będzie można dowiedzieć się, jak przygotować się do rozmowy rekrutacyjnej, jak poradzić sobie z powrotem na rynek pracy po dłuższej nieobecności, jakie są programy aktywizujące zawodowo, dlaczego warto być kobietą przedsiębiorczą, jak zadbać o swoje zdrowie oraz jak lepiej radzić sobie ze swoimi emocjami poprzez praktykę mindfulness.

Agenda wydarzenia obejmuje rejestrację uczestniczek o 9:30, a o 10:00 rozpoczyna się przywitanie gości przez Dyrektora ZUS Oddział w Chorzowie – Izabelę Kurczyńską, Miejski Inkubator Przedsiębiorczości Rawa.Ink – Barbarę Miś oraz Pełnomocniczkę ds. Równego Traktowania – Katarzynę Daab-Borkowską. Następnie będą odbywać się prelekcje i warsztaty, przerwane krótką przerwą na networking.

Wydarzenie ma charakter bezpłatny, a ilość miejsc jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Prezydent Miasta Katowice oraz Regionalna Izba Gospodarcza w Katowicach, a patronat medialny portal Śląski Biznes.