Wycieczki na elektrykach przez Śląsk

Śląsk jest krainą niezwykle bogatą pod względem turystycznym. Zróżnicowanie terenu powoduje, że wycieczki, które biegną poza głównymi drogami, są atrakcyjne, ciekawe i bardzo interesujące. W pobliskiej okolicy można trafić na wzgórza, doliny, wzniesienia, piękne lasy i łąki.

Na takie trasy świetnie sprawdzają się pojazdy terenowe, sportowe, które przystosowane są do dużych zmian podłoża i nierówności terenu. Wśród dostępnych opcji są rowery górskie, klasyczne motocykle crossowe i nowość – elektryczne motocykle crossowe. Na tej ostatniej grupie warto skupić swoją uwagę. Dlaczego?

Z jednej strony to maszyny nieco mniejsze i lżejsze od spalinowych motocykli, co sprawia że plasują się pomiędzy klasycznymi motocyklami crossowymi a elektrycznymi rowerami typu eMTB, a z drugiej są znacznie bardziej przyjazne dla środowiska niż pojazdy spalinowe, więc podróżowanie leśnymi ścieżkami nie jest uciążliwe dla ludzi, zwierząt i przyrody. Elektryczne motocykle crossowe są znacznie cichsze, więc nie zakłócają spokoju mieszkańcom i użytkownikom lasów.

Taką wycieczkę elektrycznym motocyklem crossowym lub rowerem elektrycznym typu EMTB na pełnym zawieszeniu,  możesz zorganizować samodzielnie, z grupą przyjaciół lub za pośrednictwem firmy specjalizującej się w takich atrakcjach. Jedną z tego typu firm jest EuroStudio – Silesia, którą można znaleźć pod nazwą handlową Electric Studio Silesia.

Firma zajmuje się nie tylko wycieczkami po malowniczych rejonach śląska, ale również sprzedażą i wynajmem elektrycznych motocykli crossowych, w szczególności pojazdów SurRon Light Bee.

W ofercie Electric Studio Silesia znajdują się elektryczne pojazdy marki SurRon oraz elektryczne rowery (EMTB) takich marki HAIBIKE, o różnych parametrach i rozmiarach dzięki czemu każdy może wybrać coś odpowiedniego dla siebie.

Świetną przyczepność oraz komfort jazdy nawet w najtrudniejszym terenie zapewniają terenowe opony oraz pełne zawieszenie o dużym skoku przedniego amortyzatora w przedziale od 160mm do 200mm. To dzięki nim taki pojazd jest w stanie pokonać nawet najbardziej wymagające przeszkody, a przy tym doskonale trzymać się trasy. Dodatkowym atutem jest łatwość prowadzenia. Ci którzy już jechali na elektrycznym pojeździe SurRon Light Bee twierdzą, że jazda na nim jest łatwiejsza od jazdy na zwykłym rowerze, gdyż nie trzeba pedałować i zmieniać przerzutek. Pojazd taki napędzany jest tylko i wyłącznie z manetki gazu tak jak w motocyklach bez konieczności zmiany biegów.

Jeżeli trudno Ci podjąć decyzję, firma udostępnia możliwość odbycia jazdy próbnej. To kilkuminutowa, bezpłatna przejażdżka, która pozwoli Ci poczuć maszynę i sprawdzić, jak Ci się z nią współpracuje.

Inną opcją jest płatny wynajem motocykli elektrycznych SurRon i rowerów elektrycznych HAIBIKE. W ofercie firmy dostępne są różne opcje czasowe i płacowe. Im krótszy wynajem, tym niższa cena za całość, ale te dłuższe terminy opłacają się bardziej. To dużo więcej czasu z maszyną, co daje znacznie większe możliwości jej przetestowania i sprawdzenia. Możesz przemieszczać się z miejsca na miejsce, a tym samym sprawdzać pojazd w bardzo różnorodnych warunkach, które pokażą Ci, czy to jest coś, czego faktycznie potrzebujesz.

Dodatkową korzyścią z wynajęcia w tej firmie pojazdu jest to, że przygotowane są gotowe trasy o różnym charakterze, poziomie trudności i atrakcyjności turystycznej. Są trasy malownicze, wiodące przez łąki i pola, a są też i takie, które wymagają pewnych umiejętności crossowych, wiodące przez lasy, wzgórza i doliny.

Firma Eurostudio – Silesia oferuje również możliwość przygotowania szkolenia, wycieczki, wyjazdu czy eventu z wykorzystaniem posiadanych pojazdów. To dobry pomysł na integrację zespołu. Jedną część dnia można bowiem przeznaczyć na szkolenia i zajęcia podnoszące kompetencje, a drugą część na przejażdżkę po pięknej okolicy.

Warto w tym miejscu wspomnieć, że oferta firmy rozwija się i rozszerza o usługi związane z aktywnym spędzaniem czasu dzięki finansowaniu ze środków Unii Europejskiej pozyskanych w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020, Osi Priorytetowej III. Konkurencyjność MŚP, Działania 3.2 Innowacje w MŚP, Typ: typ 2 Inwestycje w MŚP, pt. „Dywersyfikacja działalności poprzez wprowadzenie na rynek nowych usług turystyczno-rekreacyjno-sportowych związanych z aktywnym spędzaniem czasu wolnego”.

Celem przedmiotowego projektu jest podniesienie konkurencyjności firmy poprzez dywersyfikacje prowadzonej działalności gospodarczej polegającej na uruchomieniu nowych usług z zakresu aktywnych form spędzania czasu wolnego z wykorzystaniem najnowocześniejszych rozwiązań technologicznych w dziedzinie elektromobilności.