interwencja policji w zabrzu

Zabrze: przechodzień ugodzony nożem

Policjanci z Zabrza zatrzymali 18-latka, który pięciokrotnie pchnął nożem przechodnia, ponieważ ten zwrócił mu uwagę. 

Do zdarzenia doszło w sobotę około godziny 21 na ulicy Robotniczej w Zabrzu. Przechodzący ulicą 58-latek zwrócił uwagę młodemu mężczyźnie, który szedł i kopał w drzwi przypadkowych, zaparkowanych aut. Ta uwaga zdenerwowała 18-latka i doszło między mężczyznami do szarpaniny, podczas której nastolatek pięciokrotnie pchnął nożem 58-latka w okolice klatki piersiowej.

18-latek oskarżony o usiłowanie zabójstwa

Ranny mężczyzna upadł na ziemię. Szczęśliwie dla niego na miejscu pojawił się przechodzień, który próbował zatrzymać nożownika. Chwilę się z nim szarpał, jednak w końcu musiał odpuścić i zajął się krwawiącym 58-latkiem. Rannego mężczyznę karetka przetransportowała do szpitala. Według lekarzy, trzy z pięciu ran zagrażały jego życiu.

Kolejnego dnia około godziny 12:00 policjanci z Zabrza zatrzymali 18-latka. W momencie zatrzymania był trzeźwy, ale pobrano mu krew do badania na obecność środków odurzających. W poniedziałek został przesłuchany w prokuraturze. Przedstawiono mu zarzut usiłowania zabójstwa. Pełnoletniemu nastolatkowi grozi teraz dożywocie. Najprawdopodobniej prokuratura zawnioskuje o jego tymczasowe aresztowanie.