Zamknięcie basenu i placów zabaw z powodu bakterii

W wyniku niedawnych badań jakości wody, wykryto obecność bakterii w basenie usytuowanym przy ulicy Rolnej oraz na wodnych placach zabaw na ulicach Łętowskiego i Pułaskiego. Takie odkrycie wymusiło decyzję o czasowym zamknięciu tych lokalizacji na kilka dni, aby umożliwić proces usuwania bakterii i dezynfekcji terenów.

Miasteczko Sportowe i Rekreacyjne (MOSiR) wydało oficjalny komunikat, w którym podkreśliło, że zdecydowało się na to działanie z myślą o bezpieczeństwie zarówno użytkowników, jak i pracowników obiektów. Zapewnili o konieczności przeprowadzenia dodatkowej dezynfekcji oraz wymaganej eliminacji bakterii. Poinformowali też, że zakończenie prac zostanie natychmiast ogłoszone publicznie. Wyrażono nadzieję, że przerwa w dostępie do obiektów nie potrwa dłużej niż to konieczne.

Niemniej jednak, mieszkańcy nie są pozostawieni bez możliwości skorzystania z wodnych atrakcji. Kąpielisko Bugla oraz wodne place zabaw Tysiąclecie i przy Ośrodku Sportowym Gliwicka pozostają otwarte i dostępne dla wszystkich bez żadnych restrykcji.