Zamknięcie kąpieliska w Dolinie Trzech Stawów z powodu bakterii

Mieszkańcy Katowic muszą na razie zapomnieć o pływaniu i odpoczynku na kąpielisku położonym w Dolinie Trzech Stawów. Zgodnie z informacjami przekazanymi przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Katowicach, popularne miejsce dla miłośników pływania jest teraz zamknięte dla publiczności bez określonego terminu ponownego otwarcia.

Chociaż sezon kąpielowy jest w pełni i miejscowe kąpieliska cieszą się dużym zainteresowaniem, nie wszystkie są dostępne dla mieszkańców naszego regionu. Okazuje się, że czasem pojawiają się informacje o tym, że konkretne miejsce jest niedostępne do korzystania. Tak się stało tym razem – ofiarą ograniczeń stało się kąpielisko Dolina Trzech Stawów.

Czytając komunikat opublikowany w mediach społecznościowych przez katowicki Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, dowiadujemy się, że podjęto decyzję o zamknięciu kąpieliska na skutek wykrycia bakterii Escherichia coli w próbkach pobranych z wody. W efekcie tej sytuacji, wprowadzono całkowity zakaz kąpieli na terenie całego stawu do odwołania.