Przebieg kariery piłkarskiej młodego talentu, Bartka Baranowicza

Bartek Baranowicz, urodzony w roku 2003, swoje pierwsze doświadczenia z futbolem zdobywał grając w Gwieździe Ruda Śląska. To tam, zaczęło się formować jego piłkarskie kształtowanie. Jednak dopiero jako jedenastolatek przeprowadził się do Rozwoju Katowice, gdzie kontynuował swoją piłkarską edukację, przechodząc przez różne szczeble juniorskie.

Swoje debiutanckie wystąpienie wśród seniorów zaliczył będąc jeszcze 15-latkiem. To wydarzenie miało miejsce podczas meczu II ligi pomiędzy Zniczem Pruszków a Rozwojem Katowice dnia 19.05.2018, który zakończył się wynikiem 3-3.

Podczas sezonu 2022/2023, Baranowicz, pełniący rolę defensywnego pomocnika, otrzymał szansę gry w pierwszoligowej drużynie Skry Częstochowa. W ramach wypożyczenia grał tam przez cały sezon, biorąc udział w 25 meczach i spędzając na boisku łącznie 1611 minut.

Z całego serca życzymy Bartkowi powodzenia oraz jak najlepszych występów w barwach GieKSy! Jesteśmy pewni, że będzie reprezentował ten klub zgodnie z najwyższymi standardami!