Katowice: Wakacyjne potańcówki wracają na plac przed Teatrem Śląskim

Podobnie jak w poprzednim roku, Teatr Śląski im. Stanisława Wyspiańskiego w Katowicach jest gospodarzem wakacyjnych wieczorów tanecznych odbywających się przed samym teatrem. W sobotę, 12 sierpnia, miejsce to zgromadziło tłumy miłośników tańca i dobrej zabawy.

Hity takie jak Daddy Cool od Boney M., Joe le taxi śpiewane przez Vanessę Paradis czy kultowe Barbie girl od Aqua, były melodiami, które rozbudzały atmosferę na środku Rynku w Katowicach, dokładnie przed frontem Teatru Śląskiego im. Stanisława Wyspiańskiego. Było to trzecie spotkanie taneczne zorganizowane w te wakacje.

Inicjatywa ta zrodziła się latem ubiegłego roku, przyciągając wszystkich tych, którzy pragną czerpać radość z klimatycznych wieczorów pełnych tańca w letnich miesiącach w mieście Katowice. Podobnie jak rok wcześniej, Teatr Śląski im. Stanisława Wyspiańskiego otworzył swoje podwórko dla wszystkich chętnych, dostarczając przy tym muzyki idealnej do tańca. Idea stanowi odtworzenie klimatu charakterystycznego dla tego typu wydarzeń na południu Europy czy w Ameryce Południowej. I właśnie taki nastrój udzielił się wszystkim obecnym tej soboty! Kolejne odsłony tanecznych wieczorów zaplanowano na 19 i 26 sierpnia.

Początek roztańczonych spotkań wyznaczony jest na godz. 20:00, a koniec przygody z tańcem przewidziano na godz. 22:00. Organizatorzy zachęcają do przybycia wszystkich chętnych – wstęp jest wolny.