drzewa-katowice

Na Alei Korfantego pojawią się nowe drzewa

Od kilku dni ruch drogowy na Alei Korfantego w Katowicach został ograniczony z powodu prac związanych z umieszczaniem nowych pasów zieleni. Przejazd ulicą dostępny jest tylko jednym pasem, z czego niektórzy kierowcy nie są zbytnio zadowoleni. Prace na Alei Korfantego potrwają do końca listopada i wzbogacą miasto o kilkadziesiąt drzew i krzewów.

Dzięki trwającym pracom Aleja Korfantego wkrótce przybierze zupełnie nowy wizerunek, jednocześnie wprowadzając permanentne zmiany dla poruszających się po niej kierowców. Na odcinku od ulicy Moniuszki do ronda pojawi się ponad 50 drzew i liczne krzewy, których zadaniem jest upiększenie okolicy i wprowadzenie do miasta trochę więcej zieleni.

Jak na tę chwilę trwa usuwanie nawierzchni i przygotowywanie terenu pod ułożenie nowych pasów zieleni. Po zakończonych pracach jezdnia już na stałe będzie udostępniać przejeżdżającym tylko jeden pas. Jednak będzie on na tyle szeroki, aby ruch odbywał się swobodnie zarówno dla samochodów osobowych, jak i autobusów komunikacji miejskiej.

Prace na al. Korfantego zakończą się na wiosnę

Na Alei Korfantego pojawi się 56 nowych drzew, na które składać się będą robinie akacjowe i klony polne. Pasy zieleni będą dekorować też różne gatunki kwitnącej roślinności okrywowej jak turzyce morrowe, rozplenice japońskie i kilka odmian róż, w tym Cricket i Giro d’Italia. Jeżeli warunki pogodowe będą sprzyjające, zachodnia strona al. Korfantego zostanie ukończona do końca listopada.

Takie same prace planowane są również po wschodniej stronie. Cały remont ulicy powinien zakończyć się na wiosnę. Po obu stronach alei drzewa sadzone będą w odległości 2 metrów od torowiska, aby w przyszłości gałęzie drzew nie rozrastały się pomiędzy trakcją tramwajową.

Dariusz Czapla z Wydziału Komunikacji Społecznej Urzędu Miasta oznajmił, że drzewa i krzewy zaczną pojawiać się na alei w drugiej połowie listopada, ponieważ jest to doskonała pora na sadzenie. Wszystkie prace związane z nasadzeniem przeprowadzi Zakład Zieleni Miejskiej.