Przełomowe Zmiany w Komunikacji Miejskiej w Miasteczku Śląskim

Zarząd Transportu Metropolitalnego (ZTM) straci klienta, jakim jest Miasteczko Śląskie. Władze miasta podjęły decyzję o zrezygnowaniu z usług tej instytucji i wybraniu innego rozwiązania na przyszłość.

Nowy rok, 1 stycznia, przyniesie mieszkańcom Miasteczka Śląskiego fundamentalną zmianę w komunikacji miejskiej – bezpłatne podróże z prywatnym przewoźnikiem. Jak wyjaśniają lokalne władze, taki krok jest reakcją na nieustannie rosnące koszty oraz brak stabilności w fakturach wystawianych przez ZTM.

Burmistrz Miasteczka Śląskiego, Michał Skrzydło, zaznacza, że ta decyzja to szansa na znaczne oszczędności dla budżetu miasta. Mieszkańcy jednak mają do tej kwestii różne podejścia i ich opinie są mocno podzielone.

Pomimo zmiany przewoźnika, władze zapewniają, że liczba kursów autobusów pozostanie na dotychczasowym poziomie. Ponadto, nowe pojazdy będą dostosowane do potrzeb osób z ograniczeniami ruchowymi. Planowane jest uruchomienie darmowej komunikacji na okres trzech lat, począwszy od 1 stycznia 2024 roku.